Andulasyon Terapi Sistemi

ANDULASYON NEDİR?


Andulasyon terapi sistemi Alman teknojisi ve bilimin biraraya gelerek oluşturduğu yeni bir biyofiziksel terapi yöntemidir. Andulasyon sözcük anlamı itibariyle dalga yaratma,dalganım anlamına gelen ondülasyon sözcüğünden türetilmiştir. Andulasyon terapi sistemi yalnızca belirli bir organ veya organ sistemi üzerinde değil, organizmanın önemli fonksiyonlarının üzerinde bütüncül olarak pozitif bir etki göstermektedir.

Bu sebepten sağlığımızı yeniden kazanmamızın ve sürdürmemizin temelini oluşturmaktadır. Andulasyon terapi sistemi organizmanın korunma sistemlerini ve hücre gelişimini destekleyen geniş bir frekans alanında dokularda biyolojik rezonans titreşimleri üreten,mekanik vibrasyon ile kızılötesi derin ısının kombinasyonundan oluşan yeni jenerasyon ,biyofiziksel bir bütüncül terapi yöntemidir.

PEKİ ANDULASYON TERAPİ SİSTEMİ VÜCUDUMUZA NASIL ETKİ EDER?

Vücudumuzun %70’i sıvılardan oluşmaktadır.Günlük hayatımızda düzensiz ve sağlıksız beslenme,stres,uykusuzluk gibi faktörler vücudun kirlenmesine sebep olmakta ve hücre yenilenmesi azaltmaktadır. Andulasyon terapi sistemi amaç olarak vücudumuzdaki sıvıları harekete geçirip venöz dolaşımı arttırarak kirli kanın geri dönüşümünü ve metabolik atıkların uzaklaştırılmasını sağlar.


ANDULASYON TERAPİ SİSTEMİ NELER VAAT EDİYOR?

Hücre metabolizmasını stimüle eden ve hücre yenilenme sürecini hızlandıran mekanik titreşimler ve kızılötesi ışığın birleştirilmiş etkisini barındıran Andulasyon terapi sistemi ;
• Hücre aktivasyonu ile Daha fazla kolajenüretimi,sıkı bir cilt, sağlıklı bir doku ve daha iyi bir metabolizma
• Kan doloşımını aktive ederek Daha hızlı iyileşme,rehabilitasyon,daha az kramp,daha az varisve daha az yorğunluk
• Lenf akışının uyarıması ile Daha az selülit daha efektif detoks,ödem atımı ve daha fazla atık madde atımı

ANDULSAYON TERAPİ SİSTEMİ İLE KİLO VERMEK MÜMKÜN MÜ?

Andulasyon terapi sisteminin ağrı dindirme,iyileştirme özellikleri dışında kilo vermeye etkisinin olduğu yapılan çalışmalar ile kanıtlanmıştır. Önemli sağlık sorunları arasında ilk sıralarda olan obezite,bedenin yağ kütlesinin yağsız kütleye oranının aşırı artması sonucu boy uzunluğuna göre vücut ağırlığının arzu edilen düzeyin üstüne çıkmasıdır.Sağlıklı beslenme ve düzenli uyku kilo verme sürecinin en önemli etmenleri arasında ilk sıradadır. Uyku sorunu tokluk hormonu leptinin salınımını engellemekte ve ciddi kilo alımlarına yol açabilmektedir.

Andulasyon terapi sisteminin içsel yağlanmayı azalttığı,metabolizma hızını arttırdığı ve uyku kalitesini de arttırarak leptin hormonu salınımını düzenleyerek kilo sorunları çözümüne destek olduğu gözlemlenmiştir. Ayrıca 15 dakikalık bir andulasyonterarapi seansı 2,5 saatlik yürüyüşe eşdeğer bulunmuştur. Lenf sistemini uyararak metabolik atıkları ortamdan uzaklaştırır ve aynı zamanda vücutta detoks etkisi yaratarak asiditeyi azaltır ve nötr bir ortam oluşturur.Venöz geri akış desteklenmiş olur ve selülit oluşumunu engellemektedir. Metabolizmanın aktive olmasıyla vücutta önemli pozitif değişimler olur. Bacaklardaki ödem azalır, sindirim sorunları ortadan kalkar ve kilo verilmesi sağlanır. Uygun frekanslar seçildiğinde sindirim zorluğu çekenlerde bağırsak aktivitesi artırılır. İç organlarda azalmış olan kan dolaşımı hızlanır ve mide kasları uyarılır. Böylece iç organların etrafında bulunan yağların azalmasına yol açacak enflamasyon (dokusal yangı) sorunu kontrol altına alınmış olur.