Online Diyet Nedir?

Online Diyet


Online diyet ile rahat erişim imkanı sağlayan sosyal ağlar ve teknoloji sağlıklı beslenme ve ideal kilomuza ulaşma yolunda da heran yanımızda. Yoğun iş temposu, kalabalık şehirler hepimizin hayatını etkilemektedir. Çalışma saatlerinin yoğunluğu, trafikte geçen zaman, seyahatlerden dolayı sürekli başka şehirlerde olmak veya yurtdışında yaşayıp diyetisyene gitme imkanı olmayanlar... Dünyanın her yerinden her an size ulaşım imkanı sağlayan online diyet ile anlık takiplerinizi yapabiliyor, sormak istediğiniz sorulara kolaylıkla cevap almanıza yardımcı olabiliriz. Bu programın en güzel yani ani çıkan iş toplantıları, gezi programları, özel gün ve davetler ya da küçük kaçamaklar yaptığınız zaman diyetinizi bozmaktan korkmayarak online diyet programı ile bize ulaşabileceğiniz zaman aralıklarında sağlıklı öneriler ile diyetinizi bozmadan kaldığınız yerden devam edebileceksiniz.

Online Diyetin avantajları nelerdir?

• Kuşkusuz en başta zamandan tasarruf sağlar. Trafik sıkıntısı ve stresi yaşamadan haftada sadece 1 saatinizi sosyal ağların diğer ucundan diyetisyeninize ayırabilirsiniz.
• Yurt dışı ve yurt içinde yaşayan yüz yüze Diyetisyen görüşmesine gidemeyen bireyler için büyük avantaj. Bu sayede hem yeme kültürünüze uygun bir program oluşturabilecek hem de dilediğiniz zaman aralığında diyetisyeninizle görüşebileceksiniz.
• Motivasyonunuzu kaybetmeden diyet süresince diyetisyen desteğini hissedeceksiniz. Unutmayın diyetisyeniniz size bir telefon kadar yakın.
• Gün içinde tükettiğiniz besinleri fotoğraflayarak veya yazarak diyetisyeninize danışmanız daha pratik ve hızlı olacaktır.

Online Diyet Programı Nasıl İlerlemektedir?

• Öncelikle sizi tanımak; metabolizma durumunuzu öğrenmek, kullanmış olduğunuz ilaçlar vs.. hakkında bilgi sahibi olup daha sağlıklı ilerlemek için hazırlamış olduğumuz formu doldurmanızı rica ediyoruz.
• Kan değerlerinizi öğrenmek onalra uygun program hazırlamak için son 3 ay içinde istediğimiz kan tahlillerini yaptırarak bilgileri bize gönderiyorsunuz.
• Elimize ulaşan formdan sonra sizinle uygun bir randevu tarihi belirleyerek whatsapp, telefon ya da görüntülü konuşma ile iletişime geçiyoruz.
• Tamamen size özel beslenme programını hazırladıktan sonra takip programımız başlıyor.
Online diyet takip programı boyunca çalışma saatlerimiz boyunca bize istediğiniz zaman diliminde ulaşarak aklınızda ki soruları uzman görüşüyle cevaplandırabiliyorsunuz.
• Online diyet programına dahil olmanızla birlikte ilerleyen günlerler beraber diyetinizle yaşadığınız değişimleri göz önüne alarak haftalık yeni diyet listeleri oluşturuyoruz.

Peki ne kadar hızla ne kadar sürede kilo verdirir?

Diyet süreci için çok net söyleyebiliriz ki bunun rakamsal anlamda bir standardı yok. Danışanın metabolik hızı, varsa rahatsızlığı ve fiziksel aktivitesine göre değişiklik göstermektedir. Ama disiplinli ve programlı bir diyet ile ayda en az 4 kg kayıp sağlanabilmektedir.

Online Diyet Kimler Tarafından Yazılmaktadır?

Online diyet 4 yıl 'Beslenme ve Diyetetik' lisans eğitimi alarak 'Diyetisyen' unvanına sahip kişiler tarafından yazılmaktadır.