Microblading

MİCROBLADİNG NEDİR?


Geçmişten günümüze kadar güzelliğine dikkat eden her kadın için kaşlarının şekli oldukça önemlidir. Kaşlar, yüzün güzelliğini tamamlayan ve simetrisini vurgulayan en önemli detaylardır. Her bireyin kaş yoğunluğu, şekli, rengi ve yüze uygunluğu farklıdır.

Seyrek ve simetrisi bozuk kaşlara sahip olanlar için bazı makyaj yöntemleriyle kaşları istenilen şekile dönüştürmek hem zor hem de zaman kaybı olabiliyor. Kaş rengine uygun far ve kalemler ile her makyaj sırasında kaşı bir şekile sokmak yorucu olabiliyor. Bu sorun mutsuz olmaya ve yüzünü beğenmemeye kadar varabilir. Seyrek ve şekilsiz kaşlar için bir yöntem elbette ki var.

Kaş şeklinden ve yoğunluğundan memnun olmayanlar için Microblading kıl tekniği muhteşem bir uygulama olabilir. Microblading tekniği ile yüz yapısına uygun ve daha yoğun kaşlara sahip olunabilir. Tek kullanımlık ve steril aparatlar ile kaşların yanına, kaş rengine ve uzanış yönüne paralel biçimde ince kıl çizimleri yaparak organik boyalar uygulanır. İlk seansta yüz simetrisine uygun olacak biçimde, kaş dikkatlice planlanmalıdır diğer işlemler bunu takip edeceği için, yanlış işlemlerin beraberinde gelen sorunlara yol açmamalıdır. Dikkat edilecek diğer bir konu ise kaş renginize uygun bir renk seçilmiş olmasıdır. Microblading cildin epidermis tabakasına uygulanmaktadır ve ömür boyu sürecek bir işlem değildir. Uygulama cilt özelliklerine bağlı olarak uzun süre kalıcılığını sağlar(1-2 yıl). Ayrıca yağlı ciltlerde kalıcılığı daha az olabilmektedir.

Kimler için uygun değildir?
Kanama ve pıhtılaşma bozukluğu olanlar, hamileler ve bazı diyabet hastaları için uygun değildir.
İşlem sonrası bakım nasıl olmalıdır?
İlk 48 saat kaşlara su temas ettirmemek ve dokunmamak önemlidir. Uygulama sonrası vazelin kullanarak kaşların kabuklanması önlenebilir.